Grup Hepsi Fan Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grup Hepsi Fan Club

AnasayfaAnasayfa  Grup HepsiGrup Hepsi  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Dans Nedir?

YazarMesaj
gülçinkolik_admin
Aktif Üye
Aktif Üye
gülçinkolik_admin

Kadın
Ruh Hali : Dans Nedir? Eglenc10
İlgi Alanları : Müzik,Bilgisayar,MSN,HePsİ,Sitem,Dans,tv ve eğlenceli olan herşey...
Takım : Dans Nedir? D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802
Siteyi Nerden Buldun? : Benim sitem zatenn!....
Rep :
Dans Nedir? Left_bar_bleue999 / 999999 / 999Dans Nedir? Right_bar_bleue

Kişi sayfası
Özell:

Dans Nedir? Empty
MesajKonu: Dans Nedir?   Dans Nedir? EmptyC.tesi Kas. 21, 2009 9:28 pm

insan ,maddi ve manevi yönleri ile bir bütündür.Bu bütünün duygusal şekiillenmesine “iç olusum” diyoruz.insanın bu iki yönünün uyum saglaması ise egitim ile mümkündür.Bu uyumu saglayacak egitimin içinde “sanat etkinlikleri” yer almaktadır.
Sanat;duygu ve düsünce arasındaki karşılıklı iç içe geçmiş baglantıyı vurgular.Sanatın işitsel yanını kapsayan Müzik,görsel yanını kapsayan DANS önemli iki objeyi sergiler.
Müzik ve dans birbirleri ile bütünlük içinde yer alırlar.Müzik ;dogrudan dogruya duyum ve bilinçle ilgili olarak beyni etkiler ki,bu etkileşim fizyolojik ve psikolojik olarak hareketlerin bedensel yansıması ile dansa dönüşür.
Dans sanatı ,sürekli gelisen ve çok geniş boyutları içine alan evrensel bir sanattır. Bunun içindir ki;alternatif tanımlarla dansı tanımlayabiliriz.
*insanın beyin gücünün,beden üzerinde motiflenerek sunulmasıdır.
*Doga olaylarının,günümüz yasantısına adapte edilerek müzik,mimik,kostüm,dekor gibi yardımcı sanatlarla süslenerek sergilenmesidir.
*insanoglunun içindeki dogallıgının,yaratıcılıgı ile birlestirerek özgün davranıslar ve hareketler altında sunması olayıdır.
*Müzigin ve duyguların hareketlere dönüştürülerek en zengin biçimde icra edilmesidir.
*Tarihlerden ve geleneklerden yola çıkarak,klasizm ve modernizmi birleştirerek,müzik ve hareketlerle emprovize (Dogaçlama) yaratmaktır.
*Hareketleri belirli adım ve kalıplara bölerek,müzigin ve duyguların yardımı ile parçadan bütüne bir olgu yaratarak sunmadır.
Bu tanımları sonsuz sayıda çogaltmak mümkündür.

İKİ KİŞİNİN FARKLI MELODİLER EŞLİĞİNDE YAPTIĞI RİTMİK HAREKETLERDİR.BUNA DUYGU VE BEDENSEL ÖĞELERİDE KATARSAK ORTAYA HARİKA GÖRÜNTÜLER ÇIKAR.HER TOPLUMUN KENDİNE HAS DANS STİLLERİ VARDIR.VALS.SALSA.RUMBA ÇAÇA GİBİ.TABİ PARTNERİN AYAĞINA BASMADIĞI SÜRECE HER DANS GÜZELDİR.
https://hepsigrubufan.forummotion.com

Dans Nedir?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Medya Nedir?
» Bale Nedir??
» Teknoloji Nedir?
» Sinema Nedir?